
- До цієї нагоди у багатьох українських містах пройшли різноманітні заходи вшанування українських героїв від показів кінострічок на повстанську тематику до маршів вшанування УПА. Найбільш велелюдний марш, звичайно, відбувся в Києві, який зібрав близько десяти тисяч учасників. Схожі марші, але не такі масштабні, проходили також у інших українських містах. Вперше цього року мав відбутись "Марш УПА" й у Донецьку, але ввечері 13 жовтня Донецький суд за позовом міської ради, без присутності організаторів заходу заборонив проведення маршу.

- Біля пам. С. Бандери було проведене учасниками невелике віче, на якому виступив історик з Дрогобицької гімназії п. Р. Кабацький, лунали пісні під гітару у виконанні студентки Дрогобицького музучилища М. Пак та було підведено підсумки заходу. По завершенні віча усі охочі мали можливість у парку ім. С. Бандери переглянути фільм "Бій під Гурбами", у якому змальовувалась битва між п'ятитисячним повстанським загоном та тридцятьма тисячами бійців НКВС та Червонох армії.
- Крім самого заходу, організатори акції розповсюдили по місту листівки із спростуванням "червоних" міфів щодо УПА та клеїли по маршрутках наліпки, червоно-чорні кольори яких одразу здалека впадали у вічі.
- За словами ініціаторів заходу, марш та віче пройшли вдало, незважаючи на меншу кількість, ніж очікувалось людей, оскільки вдалось донести присутнім усю заплановану інформацію щодо діяльності УПА і пролити світло на багато суперечливих моментів з історії повстанців. Сподівається, що інформація, подана на акції організаторами, буде служити зброєю у боротьбі із обманом, що поширює "п'ята колона" та українофоби в нашій державі щодо нашого минулого.
Олег Дукас
Немає коментарів:
Дописати коментар